بهترین شهرهای اروپا برای قدم زدن و گردش پیاده

هیچ‌ چیزی به‌اندازه پیاده‌روی و قدم‌زدن در شهر نمی‌تواند مکان‌های دیدنی و بخش‌های مختلف آن را به ما نشان بدهد. پیاده‌روی بهترین راه شناخت کامل هر شهر و کشف چیزهایی است که در کتاب‌های راهنما یا برنامه‌های تلفن همراه معرفی نشده‌اند. با پیاده‌روی در هزینه‌ها هم صرفه‌جویی و کمتر گاز گلخانه‌ای تولید می‌کنیم. در ادامه ۱۶ مورد از بهترین شهرهای اروپا برای قدم‌زدن را معرفی می‌کنیم.

 

۱. شهر برلین در آلمان

1.Berlin Wall - بهترین شهرهای اروپا برای قدم زدن و گردش پیاده

برلین هنوز هم شهری عجیب است که گاهی به آدم حس غربت می‌دهد، به‌ویژه هنگامی که در قلب تاریخی آن قدم می‌زنیم، جایی که دیوار برلین از سال ۱۹۶۱ تا ۱۹۸۹ در آن قرار داشت. با پیاده‌روی در قسمت‌های مختلف برلین شرقی و غربی سابق هنوز هم متوجه تفاوت‌های آنها می‌شویم. برلین شهر بزرگی است و اگر پیاده‌روی‌تان طولانی شد، می‌توانید برای بازگشت از قطار شهری استفاده کنید.

۲. شهر بندری تریسته در ایتالیا

 

2.Trieste - بهترین شهرهای اروپا برای قدم زدن و گردش پیاده

شهر بندری تریسته در دریای آدریاتیک مکان مناسبی برای پیاده‌روی است. کافه‌های دوست‌داشتنی این شهر می‌توانند محلی برای استراحت و تجدید انرژی باشند. ساحل باشکوه تریسته نیز آن را به یکی از بهترین شهرهای اروپا برای قدم‌زدن تبدیل کرده است.

۳. شهر مارسی در فرانسه

3.LePanier neighbourhood - بهترین شهرهای اروپا برای قدم زدن و گردش پیاده

از جاذبه‌های این شهر باستانی می‌توان به بندر مارسی، خیابان‌های باریک و پرپیچ‌وخم محله لوپانیر (Le Panier)، چشم‌انداز وسیع کلیسای جامع نوتردام دولاگارد (Notre-Dame de la Garde) و محله Rue de la République با ساختمان‌های باشکوه اواسط قرن نوزدهم اشاره کرد.

۴. شهر لیسبون در پرتغال

 

4.Lisbon - بهترین شهرهای اروپا برای قدم زدن و گردش پیاده

شهرک‌هایی که روی تپه‌های شیب‌دار گسترده شده‌اند، مسیرهای دشواری را برای پیاده‌روی ایجاد می‌کنند، به‌ویژه اگر بهترین لباستان را پوشیده باشید و خورشید نیز بالای سرتان باشد. البته خیابان‌های باریک این مزیت را دارند که معمولا می‌توانید در آنها سایه‌ای پیدا کنید.

۵. شهر کپنهاگ در دانمارک

5.Assistens Cemetery - بهترین شهرهای اروپا برای قدم زدن و گردش پیاده

قبرستان Assistens

شهر کپنهاگ که یکی از بهترین شهرهای جهان برای دوچرخه‌سواران است، برای پیاده‌روی نیز جای خوبی است. پیاده‌روی را از قبرستان Assistens شروع کنید. این قبرستان به‌هیچ‌وجه جای غم‌انگیزی نیست و مردم محلی برای استراحت، گردش و لذت‌بردن از طبیعت به آنجا می‌روند. در این قبرستان افراد مشهوری مانند هانس کریستیان آندرسن نویسنده کتاب‌های کودکان دفن شده‌اند. پس از قبرستان، می‌توانید به‌سمت منطقه بندر حرکت کنید و در مسیرتان از فضای سبز باغ کتابخانه سلطنتی بگذرید.

۶. شهر سِویا یا سِویل در اسپانیا

6.Triana - بهترین شهرهای اروپا برای قدم زدن و گردش پیاده

محله تریانا

بخش مرکزی و تاریخی سویل بسیار متراکم است، ولی می‌توانید در محله تریانا (Triana) در کنار رود گوادِالکیویِر (Guadalquivir) و جزیره Isla de la Cartuja پیاده‌روی کنید.

۷. شهر فلورانس در ایتالیا

7.Ponte Vecchio - بهترین شهرهای اروپا برای قدم زدن و گردش پیاده

پل قدیمی پونته وکیو

پس از حدود ۱۰ دقیقه و فقط ۸۰۰ متر پیاده‌روی، می‌توانید به جاذبه‌های گردشگری اصلی فلورانس برسید. پل قدیمی پونته وکیو (Ponte Vecchio)، کلیسای جامع معروف شهر و گالری اوفیتزی (Uffizi gallery) در فاصله اندکی از یکدیگر قرار دارند.

۸. شهر ونیز در ایتالیا

8.italy venice st marks square procuratie - بهترین شهرهای اروپا برای قدم زدن و گردش پیاده

میدان سن مارکو

گرچه ونیز بیشتر به آبراه‌هایش شهرت دارد، برای پیاده‌روی نیز شهر خوبی است. اگر ۱۲ دقیقه وقت داشته باشید، می‌توانید به مکان‌های دیدنی مانند پل ریالتو، میدان سن مارکو و پل افسوس نگاهی بیندازید البته اگر پشت تورهای گردشگری سرگردان گیر نیفتید.

۹. شهر ریگا در لتونی

9.House of the BlackHeads - بهترین شهرهای اروپا برای قدم زدن و گردش پیاده

خانه سیاه‌سران

فقط با ۲٫۴ کیلومتر پیاده‌روی می‌توانید از بهترین جاذبه‌های گردشگری ریگا دیدن کنید، جاذبه‌هایی مانند کلیسای جامع و خانه سیاه‌سران (House of the Black Heads). در بازار مرکزی هم می‌توانید تنقلات لازم برای تأمین انرژی پیاده‌رویتان را تهیه کنید.

۱۰. شهر آتن در یونان

10.Acropolis - بهترین شهرهای اروپا برای قدم زدن و گردش پیاده

آکروپولیس

بیشتر جاذبه‌های گردشگری این شهر مانند آکروپولیس و پارتنون، آگورا و باغ ملی آتن را می‌توانید فقط با ۳ کیلومتر پیاده‌روی ببینید.

۱۱. شهر هامبورگ در آلمان

11.Hamburg - بهترین شهرهای اروپا برای قدم زدن و گردش پیاده

 

برای پیاده پیمودن فاصله ۳٫۲کیلومتری میان بهترین جاذبه‌های گردشگری هامبورگ شامل سیاه‌چال هامبورگ (Hamburg Dungeon) و موزه دریایی فقط ۴۰ دقیقه زمان نیاز دارید.

۱۲. شهر اِدینبرو در اسکاتلند

 

قلعه ادینبرو 12.Edinburgh Castle - بهترین شهرهای اروپا برای قدم زدن و گردش پیاده
در اسکاتلند

زمان لازم برای پیاده‌روی میان ۵ جاذبه گردشگری اصلی ادینبرو شامل موزه ملی، قلعه ادینبرو، گالری ملی، کاخ هولی‌رود و پارک سلطنتی هولی‌رود (Holyrood Park)، تقریبا ۴۴ دقیقه است. البته قسمت‌هایی از خیابان‌های این شهرْ بسیار ناهموار و پر از پستی‌وبلندی هستند.

۱۳. شهر مادرید در اسپانیا

13.El Retiro Park - بهترین شهرهای اروپا برای قدم زدن و گردش پیاده

پارک اِل رتیرو در مادرید

برای پیاده‌روی میان مهم‌ترین مکان‌های دیدنی مادرید مانند معبد دِبود و پارک اِل رتیرو نیز فقط ۴۴ دقیقه زمان نیاز دارید.

۱۴. شهر پورتو در پرتغال

14.Porto Portugal - بهترین شهرهای اروپا برای قدم زدن و گردش پیاده

 

پورتو دومین شهر بزرگ پرتغال است. در کمتر از ۴۵ دقیقه می‌توانید از مهم‌ترین مکان‌های دیدنی پورتو مانند پل لوئیس اول (Luís I Bridge) و کلیسای جامع دیدن کنید.

۱۵. شهر تالین در استونی

15.Tallinn Freedom Square - بهترین شهرهای اروپا برای قدم زدن و گردش پیاده

میدان آزادی تالین

مسافت میان مکان‌هایی مانند میدان آزادی تالین، دروازه ویرو (Viru Gate) و پارک کادریورگ فقط ۳٫۷ کیلومتر است.

۱۶. شهر استکهلم در سوئد

 

16.Colorful houses on Stortorget square in Old town Stockholm Sweden - بهترین شهرهای اروپا برای قدم زدن و گردش پیاده

مکان‌های دیدنی شهر استکهلم مانند کاخ سلطنتی استکهلم، موزه واسا و موزه اسکانسن فقط با ۴۶ دقیقه پیاده‌روی در دسترس هستند.

شما تجربه زندگی یا گردش در هیچ‌یک از این شهرها را داشته‌اید؟ چقدر از قدم‌زدن در آنها لذت برده‌اید؟ چه شهرها و کدام بخش‌های آنها را برای گردش پیاده پیشنهاد می‌کنید؟

 

 

لینک منبع مجله لوکان

ممکن است شما دوست داشته باشید