جلوگیری از پخش شدن رژ لب

رژ لب‌ها مهم‌ترین بخش هر کیت آرایشی هستند و می‌توانند ظاهر شما را تغییر دهند. بنابراین، اگر به این فکر می‌کنید که چگونه از لکه شدن و پخش شدن رژ لب‌ها جلوگیری کنید، در صفحه درستی قرار گرفته‌اید. رژ لب ها ویژگی های صورت ما را برجسته می کنند، چه قرمز گلگون یا صورتی. اما ماندگاری طولانی مدت بدون لک شدن و پخش شدن می تواند کار دشواری باشد.هیچکس دوست ندارد رژ لبش قبل از ورود به مهمانی پاک شود. در این مطلب درباره چگونه از لکه شدن رژ لب جلوگیری کنیم راه هایی برای ماندگاری رژ لب و راز ماندگاری و ضد لک شدن رژ لب صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

چگونه از پخش شدن رژلب جلوگیری کنیم؟

شما نیاز خواهید داشت:
 • پرایمر لب
 • مداد لب
 • رژ لب
 • کانسیلر / فونداسیون
 • پودر فشرده
 • دستمال کاغذی

 

نحوه زدن رژلب با ماندگاری بالا –  آموزش گام به گام

مرحله ۱: آماده سازی لب ها

همیشه با استفاده از بالم لب یا نرم کننده لب، لب های خود را آماده کنید. این کار لب های شما را نرم و لطیف می کند و پس از آن استفاده از آن راحت می شود. در مرحله بعد، یک کرم پودریاکانسیلر را روی لب ها بمالید تا یک پایه آرایش بی عیب و نقص ایجاد کنید. این تکنیک همچنین به سالم ماندن رژ لب کمک می کند.

روش جلوگیری از پخش شدن رژ لب + ترفند افزایش دوام و ماندگاری رژ لب

8447ak80b - جلوگیری از پخش شدن رژ لب

مرحله ۲: روی لب های خود مداد لب بزنید

خط لب را با مداد لب شروع کنید. هنگامی که خطوط لب را مشخص کردید، کل ناحیه لب را با همان مداد لب پر کنید. حالا رژ لب را روی لب هایتان بکشید. در این آموزش، من از رژ لب قرمز روشن و زیبا استفاده کرده ام. همانطور که در تصویر نشان داده شده است، یک دستمال روی لب‌هایتان بگذارید و با یک براش کوچک پف‌دار روی لب‌هایتان، مقداری پودر شل بمالید. بگذارید ۵ تا ۱۰ ثانیه بماند. من در اینجا از یک پودر شفاف استفاده کرده ام.

2231gjjd5 - جلوگیری از پخش شدن رژ لب

مرحله ۳: مخلوط کردن پودر

حالا یک براش صاف کوچک بردارید و پودر را به آرامی روی لب ها بکشید تا به رنگ مات دلخواه برسید و سپس ترکیب کنید. این تکنیک به ثابت ماندن رنگ روی لب ها کمک می کند و از لک شدن رژ نیز جلوگیری می کند.

84059oz5h - جلوگیری از پخش شدن رژ لب

مرحله ۴: رژ لب اضافی را پاک کنید

پس از اتمام مرحله ۳، یک دستمال کاغذی تمیز بردارید و آن را از وسط تا کنید. دستمال را بین لب بالا و پایین قرار دهید. همانطور که در تصویر نشان داده شده است، رژ لب اضافی را با دستمال پاک کنید. نگران این نباشید که این تکنیک باعث می شود رژ لب شما ناهموار یا محو به نظر برسد. بعداً می توانید با استفاده مجدد آن را برطرف کنید.

921139jpv - جلوگیری از پخش شدن رژ لب

مرحله ۵: زدن برق لب

اگر طرفدار برق لب هستید، برق لب را فقط روی مرکز لب بزنید. این کار از خونریزی رنگ اطراف ناحیه لب جلوگیری می کند. به یاد داشته باشید که رژ لب های مات بیشتر از برق لب ماندگاری دارند.

 

21543aqcp - جلوگیری از پخش شدن رژ لب

نکات ماندگاری رژ لب

 • ساده ترین راه برای جلوگیری از لک شدن رژ لب استفاده از پرایمر لب است. به عنوان پایه برای لب ها عمل می کند، رنگ را برای مدت طولانی تری حفظ می کند و همچنین از خونریزی رژ جلوگیری می کند.
 • در صورت وجود هرگونه ناهمواری در اطراف ناحیه لب یا فک، آن را با استفاده از کانسیلر یا سایه ای که به رنگ پوست شما نزدیک است اصلاح کنید .
 • مداد لب یا خط لب یک انتخاب عالی برای پایه برای جلوگیری از لک شدن است. مداد لبی را انتخاب کنید که دقیقاً بارنگ رژ لب مطابقت داشته باشد یا یک رنگ تیره تر را انتخاب کنید.
 • پر کردن لب های خود با خط لب قبل از استفاده از رژ لب به افزایش ماندگاری رژ لب صرف نظر از فرمول یا کیفیت کمک می کند.
 • همیشه از یک براش لب نازک برای زدن رژ لب استفاده کنید، زیرا به شما یکنواختی می دهد و به شما کمک می کند تا به گوشه ها برسید.

ما ناراحتی ناشی از بررسی مداوم وضعیت رژ لب خود را در مهمانی ها و استفاده مجدد از آن برای حفظ ظاهر خود درک می کنیم و به همین دلیل است که ما این لیست از نکات را برای کمک به شما در جلوگیری از لکه شدن رژ لب و ماندگاری بیشتر آن تهیه کردیم. رعایت این نکات بسیار ساده است، و با کمی تمرین، می توانید لب های خود را کاملا آماده کرده  تا اثری ماندگار و ضد لک داشته باشید. شما می‌توانید قبل از استفاده از هر رژلبی از این تکنیک‌ها استفاده کنید، و لزوماً نیازی به سرمایه‌گذاری روی برندهای گران‌قیمتی که رژ لب‌هایی با ماندگاری طولانی ارائه می‌کنند ندارید.

سوالات متداول

چه موادی باعث می شود رژ لب ضد لکه شود؟

رژ لب حاوی موادی مانند روغن کرچک یا لانولین است که می تواند از خونریزی رژ لب شما جلوگیری کند.

ایاسیلر رژ لب وجود دارد؟

بله، سیلرهای رژ لب مایعات شفاف و براقی هستند که به چسباندن رژ لب روی لب‌های شما کمک می‌کنند و باعث ضد آب شدن آن می‌شوند.

چرا رژ لبم لکه دار می شود؟

عواملی مانند عدم لایه برداری و پاک نکردن بالم لب ممکن است رژ لب شما را بیشتر لکه دار  کند.

آیا می توانید از اسپری تنظیم کننده روی رژ لب استفاده کنید؟

بله، استفاده از اسپری تنظیم کننده می تواند رنگ را ثابت کند و رژ لب شما را برای مدت طولانی ثابت نگه دارد.

سخن آخر

برای ماندگاری بیشتر رژلب های خود سعی کنید از انواع رژلب مدت زمان بالا استفاده نمایید، امیدواریم که از این مطلب استفاده و لذت برده باشید.

 

 

لینک منبع : مجله لوکان

ممکن است شما دوست داشته باشید