این مدل فرش‌ها خانه شما را بزرگ‌تر نشان می‌دهند

آیا می‌دانستید با انتخاب فرش مناسب می‌توانید خانه خود را بزرگ‌تر از آن چیزی که هست نشان دهید؟ تا انتهای مطلب همراه ما باشید.
GetPaidStock.com 61fa456425d38 800x491 - این مدل فرش‌ها خانه شما را بزرگ‌تر نشان می‌دهند

امروزه با توجه به کوچک‌شدن آپارتمان‌ها یکی از دغدغه‌های اصلی افراد این است که خانه خود را بزرگ‌تر از آن چیزی که هست نشان دهند. راهکارهای زیادی در این مورد وجود دارد. در این مطلب به معرفی مدل های فرش مناسب برای خانه کوچک می‌پردازیم.

فرش‌هایی با رنگ روشن

فرش مناسب فضای کوچک بهتر است از بین رنگ‌­های خنثی یا روشن انتخاب شود. فرش‌­های دارای تم رنگی خنثی یا روشن را می‌­توانید در پذیرایی کوچک، راهروهای باریک، اتاق خواب و غیره پهن کنید. این فرش‌ها باعث دلبازتر شدن فضای منزل می­‌شوند.

GetPaidStock.com 61fa45f789c70 - این مدل فرش‌ها خانه شما را بزرگ‌تر نشان می‌دهند

فرش‌هایی با طرح‌های ساده

برای فضاهای کوچک بهتر است فرش‌هایی را انتخاب کنید که طرح و نقش و نگار ساده‌ای دارند. هر چه طرح و نقش شلوغ‌تر باشد فضا کوچک‌تر به نظر می‌رسد. اگر خانه شما کوچک است و به فرش‌های پر نقش و نگار علاقه دارید، بهتر است رنگ‌های روشن را انتخاب کنید تا شلوغی فرش کمتر به چشم بیاید. برای آشنایی بیشتر با مدل‌های فرش به مطلب ۵ مدل فرش شیک که هر خانه‌ای باید داشته باشد سر بزنید.

GetPaidStock.com 61fa4683300b7 - این مدل فرش‌ها خانه شما را بزرگ‌تر نشان می‌دهند

فرش ایرانی با طرح افشان

یکی از مدل های فرش مناسب برای خانه کوچک فرش با طرح افشان است. این فرش‌ها به دلیل این‌که در وسط فرش ترنج نداشته و گل‌ها پراکنده هستند فرش مناسبی برای خانه‌های آپارتمانی و کوچک هستند و باعث می‌شوند فضای خانه بزرگ‌تر از آن چیزی که هست دیده شود.

Carpet design afshan 1 - این مدل فرش‌ها خانه شما را بزرگ‌تر نشان می‌دهند

فرش با ابعاد مناسب

هرگز فرش کوچک را برای خانه خود انتخاب نکنید. ابعاد فرش باید به‌گونه‌ای باشد که فقط پایه جلویی مبلمان بر روی آن قرار گیرند. تمام پایه‌های مبلمان نباید روی فرش باشد. در این صورت اتاق کوچک‌تر دیده‌ می‌شود. بهتر است فرش از دیوارهای اطراف فاصله داشته باشد. فضای ایجاد شده بین دیوار و فرش باعث می‌شود که اتاق بزرگ‌تر به‌نظر برسد. همچنین در صورتی که کفپوش اتاق رنگی است، بخشی از آن نیز دیده می‌شود که باعث زیبایی دکوراسیون فضا می‌شود.

GetPaidStock.com 61fa472e69e4d - این مدل فرش‌ها خانه شما را بزرگ‌تر نشان می‌دهند

فرش گرد یک فرش مناسب فضای کوچک

برای اینکه بخواهید در فضای منزل خود تنوع ایجاد کنید، فرش‌های گرد گزینه مناسبی هستند. این فرش‌ها را می‌توانید در تمامی فضاها مانند نشیمن، آشپزخانه، اتاق خواب و غیره نیز به‌کار برید. نکته مهم در مورد فرش گرد ابعاد آن است. این فرش نباید آن‌قدر بزرگ باشد که کل اتاق را بگیرد یا اینکه آن‌قدر کوچک باشد که فقط در وسط اتاق قرار بگیرد. بنابراین هنگام انتخاب حتما به تناسبات فرش گرد با اتاق مورد نظر توجه کنید. برای اینکه چیدمان زیباتری در منزل داشته باشید به مطلب ۶ راه‌حل برای اشتباهات همیشگی در چیدمان منزل سر بزنید.

Scandinavian farmhouse living room interior with off white sofa and woodern center table on round rug - این مدل فرش‌ها خانه شما را بزرگ‌تر نشان می‌دهند

قالی مناسب‌تر است یا فرش؟

انتخاب فرش یا قالی به خودتان وابسته است و محدودیتی وجود ندارد. بهتر است بدانید اگر قالی را انتخاب کردید ابعاد آن طوری باشد که مانند فرش گرد با فضای اتاق تناسب داشته باشد. یعنی  ابعاد قالی را طوری در نظر بگیرید که نه خیلی کوچک باشد و نه اینکه پایه­‌های مبلمان بر روی آن قرار بگیرند. در این صورت طرح و جلوه قالی به‌خصوص اگر دستباف باشد، بیشتر به چشم می‌­آید.

 

 

لینک منبع : مجله لوکان

 

ممکن است شما دوست داشته باشید