لیفت بینی چیست؟

لیفت بینی چیست؟ روش جراحی و غیرجراحی تغییر فرم و سربالا کردن بینی

شما ممکن است بسیاری از ویژگی های زیبایی را داشته باشید، اما اگر شما در مورد شکل بینی خود حساس هستید، سخت است که از فکر کردن در مورد آن اجتناب کنید. به دلایل مختلف از جمله ناهماهنگی، آسیب یا بینی شکسته، بدشکلی یا اندازه و شکل کلی بینی، افراد ممکن است با شکل بینی خود مشکل داشته باشند. اگر فردی هستید که می خواهد توجه خود را از بینی تان خارج کنید و یا در مورد بینی خود دیگر حساس نباشید، باید گزینه جراحی  یا رینوپلاستی غیر جراحی یا لیفت بینی با روش غیر تهاجمی را انتخاب کنید تا بینی زیبایی داشته باشید که به شما اجازه می‌دهد در مورد خودتان احساس خوبی بکنید! هدف این است که شما زیبا و طبیعی به نظر بیایید.

چرا لیفت بینی اهمیت دارد؟

بینی مناسب و زیبا بینی است که ظاهر و صورت شما هماهنگی داشته باشد، اما یکی از این موارد غیرمستقیم ممکن است از نظر زیبایی به یک دغدغه در شما تبدیل شود. در مورد نوک بینی، نوک بینی به طور نا هماهنگی کشیده یا دراز است. در بعضی موارد، سپتوم بلند یا پل بینی ممکن است باعث شود که بینی ظاهری دراز یا کشیده داشته باشد. اثرات پیری، مانند کاهش میزان پشتیبانی استخوانی و سستی بافت‌های پیوندی و رباط‌ها، ممکن است باعث افتادگی در ظاهر بینی شود. بعضی از مردم به طور غیر طبیعی،عضلات قوی را در بالای لب خود دارند که نوک بینی آنها را به طرف پایین می‌کشد، و باعث ایجاد ظاهری افتاده در بینی می‌شود. در این موارد مفید است که یک لیفت بینی برای تغییر شکل بینی خود داشته باشید.

مزایای لیفت بینی به روش غیر جراحی

رینوپلاستی غیر جراحی یا تصحیح ظاهر بینی به روش غیر جراحی می‌‎تواند ویژگی مرکزی صورت را افزایش دهد و تقارن صورت را بدون نیاز به تحمل هزینه زیاد، افزایش دهد. یک عمل غیر جراحی بینی حدود ۳۰ دقیقه از شروع تا پایان طول می کشد و عملا هیچ زمان بستری، مسکن یا عوارض جانبی در این روش وجود ندارد. این روش بسیار مقرون به صرفه است و به بیماران اجازه می‌دهد تا تغییرات اصلاحی بینی خود را  بدون استرس اینکه نتایج آن چگونه خواهد بود، نظاره گر باشد و نتایج دائمی که روش جراحی فراهم می‌کند، در این روش وجود ندارد.

روش های غیر جراحی برای لیفت بینی

روش‌های شناخته شده با عنوان روش “غیر جراحی” برای بینی (که با استفاده از تزریق زیر جلدی از ” ژل” های تزربقی به بافت نرم انجام می‌شود، و برای تغییرات ظریف و تصحیح نقاط ضعف بینی کاربرد دارد.) جایگزین محبوبی برای روش‌های جراحی بینی سنتی که نیاز به برش و بخیه دارند، شده است. این تکنیک یک روش غیر تهاجمی است و نتایج استفاده از ژل‌های پرکننده‌های پوستی به دلیل اینکه جذب بدن می‌شوند، به صورت دائم نیست، با این حال مراکز جراحی زیبایی یا پلاستیک مدرن و پیشرفته و درمانگاه‌های زیبایی در سرتاسر جهان مشغول ارائه چندین گزینه برای بیمارانی هستند که رویکرد غیر جراحی را ترجیح می‌دهند. با پیشرفت ژل‌های پرکننده‌های پوستی در بازار، جراحی رینوپلاستی دیگر تنها گزینه  برای کسانی که می‌خواهند شکل و اندازه بینی خود را تغییر دهند نیست. درمان‌ بینی به روش غیر جراحی برای بازسازی بینی، لیفت بینی و بهبود برجستگی بینی روشی بسیار عالی است

لیفت بینی با تزریق ژل و فیلر

%D9%84%DB%8C%D9%81%D8%AA %D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C %D8%A8%D8%A7 %D8%AA%D8%B2%D8%B1%DB%8C%D9%82 %DA%98%D9%84 %D9%88 %D9%81%DB%8C%D9%84%D8%B1 - لیفت بینی چیست؟

تزریق پرکننده بافت نرم اجازه می‌دهد تا انواع مختلفی از بهبودی در بینی مانند برجسته سازی و صاف کردن پل های بینی، برجسته سازی نوک بینی، کاهش جزئی در اندازه سوراخ بینی، پر کردن چین و چروک موجود در اطراف دیواره بینی، و حتی به طور موقت، ناهنجاری های مربوط به عمل‌های جراحی بینی را برطرف می‌کند. جراح پلاستیک شما با تزریق فیلر در داخل بینی شما بی نظمی موجود در بینی شما را ناپدید می‌کند، پل بینی شمار ا صاف و برجسته می‌کند، و حتی به شما یک نوک بینی بسیار شیک ارائه می‌نماید. از نمای جلو، با  تزریق استراتژیک پرکننده برای تغییر رفلکس نور و کنترل سایه ها، انحراف بینی شما را از بین می‌برد و حتی می‌توانید در بینی خود ظاهری صاف داشته باشید. جراح به شما فیلرهای دائمی یا موقت را پیشنهاد خواهد کرد.

شما هستید که تصمیم می‌گیرید که این کار را بکنید یا خیر، اما باید به شما توصیه شود که انتظارات واقعی از نتایج نهایی داشته باشید. پرکننده‌ها قطعا هزینه کمتری دارند و زمان کمی برای بهبودی نیاز دارند (چند روز تورم و شاید کبودی خفیف در بدترین حالت). با این وجود، استفاده از ژل‌های پرکننده به مشکلات تنفسی شما کمکی نمی‌کند و تمام حالت‌های بدشکلی ارگان را درمان نمی‌کنند. بنابراین دفعه بعد که شما در نظر دارید تغییر شکلی در بینی خود داشته باشید، یا نوعی جراحی بینی انجام دهید، ممکن است از جراح پلاستیک خود در مورد روش ژل‌های پرکننده سوال کنید. با این حال، قدرت جراحی واقعی، جراحی رینوپلاستی مطابقتی و روش غیر جراحی را نمی‌توان با یکدیگر مقایسه کرد. اما فیلر رینوپلاستی می‌تواند جایگزین بسیار خوبی برای عمل جراحی واقعی با اسکالپل در بسیاری از شرایط انتخاب شده باشد. انواع پرکننده‌ها عبارتند از:

  • اسید هیالورونیک: یک پرکننده موقت با نام های تجاری محبوب مانند Juvederm و Restylane، این ماده یک پرکننده ایمن و غیر آلرژنی است که نتایج آن ۶ تا ۱۰ ماه طول می‌کشد.
  • هیدروکسی لاپاتیت کلسیم: یکی دیگر از مواد پر کننده موقت، که به نام Radiesse نیز عنوان می‌شود و عموما نتایج آن طولانی تر از اسید هیالورونیک باقی می‌ماند. بقای نتایج آن ۱۰ تا ۱۴ ماه است.
  • پلی اتیل متیل اکریلات، برند‌های تجاری مانند Artefill و Artecoll، این ماده ۲۲ حرفی را با کلاژن مخلوط کرده‌اند و ادعا می‌کنند که پرکننده‌های دائمی هستند؛ این ماده در طی چند جلسه درمانی به بدن شما تزریق می‌شود.
  • ژل پلی آکریل آمید: این ماده نیز ادعا می‌شود که برای حصول نتایج دائمی کاربرد دارد، Aquamid یک محصول محبوب از این دسته است.

لیفت بینی با نخ

یکی دیگر از تکنیک‌های شناخته شده، لیفت بینی با نخ است که در برخی کشورهای خاص قابل دسترس است. این روش با قرار دادن نخ‌هایی در زیر پوست باعث ایجاد و شکل گیری کلاژن می‌شود که باعث برجسته شدن پل بینی، اصلاح بینی‌های کج شده توسط صاف کردن غضروف بینی و بینی‌های کوتاه و بزرگ را با اصلاح شکل حفره بینی بهبود می‌بخشد.

در مورد روش های دیگر چه می‌توان گفت؟

%D8%AF%D8%B1 %D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF %D8%B1%D9%88%D8%B4 %D9%87%D8%A7%DB%8C %D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1 %DA%86%D9%87 %D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86 %DA%AF%D9%81%D8%AA%D8%9F - لیفت بینی چیست؟

همچنین عصر جدیدی از تولید مواد لیفت صورت با روش غیر جراحی بوجود آمده است. این مواد شامل:

  • سم بوتولینوم
  • سونوگرافی متمرکز شده با شدت بالا (HIFU)
  • پلاسما غنی از پلاکت (PRP)
  • فرکانس رادیویی (RF)

رینوپلاستی جراحی


یکی از درمان های جراحی زیبایی بینی معمول  (رینوپلاستی) است که نتایج مناسبی به همراه داشته است، و در حالی که دهان بازان مجددا احساس خستگی می‌کنند، این روش همچنین می‌تواند آنها را کمی ناراحت کند. این یک روش ضروری برای کسانی است که مایل به کاهش اندازه بینی خود هستند یا برای بیمارانی که نیاز به بازسازی راه های هوایی بینی خود برای اطمینان از تنفس بهتر به علت اختلاف بین سپتوم و یا دیگر بی نظمی‌های موجود بینی، می‌باشد.

ویژگی‌های لیفت پیشرفته بینی

%D9%88%DB%8C%DA%98%DA%AF%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C %D9%84%DB%8C%D9%81%D8%AA %D9%BE%DB%8C%D8%B4%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87 %D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C - لیفت بینی چیست؟

عمل مدرن بینی همراه با این سه مزیت اصلی است.

تاکید بر نتایج طبیعی و متعادل دارد

در این عمل اگر توسط یک جراح پلاستیک با تجربه و ماهر انجام شود، هیچ چیز مصنوعی به نظر نمی‌رسد. هدف استفاده از این روش این است که ویژگی‌های طبیعی شما را افزایش دهد و نتایج بسیار متعادلی را ایجاد شود که نسبت‌های طبیعی صورت شما را حفظ می‌کند و کیفیت ظاهر بینی شما را بهبود می‌بخشد.

ساده سازی فرایند ریکاوری پس از عمل

بسیاری از مردم با رسیدن به این نتیجه که روند بهبودی رینوپلاستی به همان اندازه که فکر کرده بودند دشوار نیست، متعجب می‌شوند. اگرچه برای چند روز اول پس از عمل، شما باید از یک کست کوچک استفاده کنید، اکثر افراد قادر به بازگشت به حالت معمول کارهای روزانه خود در عرض دو هفته پس از انجام این عمل بینی هستند. علاوه بر این، اکثر جراحان پلاستیکی به ندرت از بسته بندی جراحی استفاده می‌کنند، که می‌تواند روند بهبودی را بسیار راحت تر کند.

مشکلات پزشکی را تصحیح می‌کند

برخی از گزینه‌های دیگر انجام لیفت بینی نیز مزایای پزشکی دارند. به عنوان مثال اگر رینوپلاستی می‌‍تواند به شما کمک کند تا یک شکل زیباتری از بینی خود داشته و یا در بینی خود تقارن ایجاد کنید، این روش نیز معمولا برای اصلاح شرایط پزشکی مختلف یا برای بهبود آسیب یا ترومای بینی انجام می‌شود. رینوپلاستی عملکردی برای شما مناسب است، اگر شما مشکل انحراف دیواره بینی دارید که باعث ایجاد مشکلات تنفسی، خروپف مکرر و یا گرفتگی بینی مزمن می‌شود.

ترمیم بینی بعد از عمل جراحی بینی


 %D8%AA%D8%B1%D9%85%DB%8C%D9%85 %D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C %D8%A8%D8%B9%D8%AF %D8%A7%D8%B2 %D8%B9%D9%85%D9%84 %D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C %D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C - لیفت بینی چیست؟

 

اگر شما از شکل بینی خود راضی نیستید، جراح پلاستیک به شما دو گزینه ارائه می‌کند:

  • جراحی (رینوپلاستی ثانویه یا تجدید نظری)
  • روش غیر جراحی

در اصل، چاقو یا سوزن. قبل از ملاقات با جراح پلاستیک، ممکن است شما فکر کنید تنها گزینه ای که دارید در این مرحله انجام رینوپلاستی با هزینه بالا و بهبودی سخت است. با این حال، این متخصص جراح پلاستیک و جراحی بینی که شما انتخاب کرده اید، با ارائه گزینه دوم و صادقانه حرف زدن، شما را شگفت زده می‌کند، و شما را به یک رویکرد کاملا متفاوتی نسبت به مشکل ناخوشایند خود هدایت می‌کند.

 

 

 

لینک منبع : مجله لوکان

ممکن است شما دوست داشته باشید