معرفی ۵ مدل برتر از بهترین پماد سوختگی پای نوزاد

اصلی‌ترین علت سوختگی پای نوزاد، استفاده از پوشک است؛ به‌گونه‌ای که اگر شما بهترین و باکیفیت‌ترین پوشک هم برای نوزادتان خریداری کنید، باز شاهد سوختگی پای او خواهید بود. پس لطفا این موضوع را پای سهل‌انگاری خود نگذارید. در ادامه به معرفی شایع‌ترین دلایل سوختگی پای نوزاد می‌پردازیم.

عفونت‌های قارچی یا باکتریایی

ناحیه زیر پوشک به دلیل گرم و مرطوب‌بودن از فضاهای کاملا مستعد برای تولید و رشد قارچ‌ها و باکتری‌هاست. وجود این عفونت‌ها می‌تواند خود را به شکل التهاب و قرمزی در پوست بدن نوزاد به نمایش بگذارد. جالب است بدانید که این عفونت‌ها در اثر مصرف آنتی‌بیوتیک تشدید می‌شوند.

حساسیت به مواد شیمیایی

استفاده از پوشک، مواد شوینده و محصولات بهداشتی جهت مراقبت از پوست نوزاد، می‌تواند از مهم‌ترین عوامل تحریک‌کننده حساسیت‌های شیمیایی باشد.

رطوبت زیاد در زیر پوشک

ماده آمونیاک موجود در ادرار عامل بسیار مهم در سوختگی پای نوزاد است. عدم تعویض به‌موقع پوشک ضمن افزایش رطوبت، می‌تواند منجر به تشدید تولید این ماده شود.

افزودن غذایی جدید به منوی غذایی نوزاد

از آن‌جایی که نوزاد زبان ندارد تا برای ما از احوالات معده خود بگوید؛ مراجعه به ادرار و مدفوع او می‌تواند بهترین نشانه برای آگاهی ما از وضعیت رژیم غذایی نوزاد باشد. گاهی استفاده از یک خوراکی جدید منجر به تغییر ترکیب ادرار و مدفوع کودک می‌شود. همین امر سوختگی پای نوزاد را به دنبال خواهد داشت.

نشانه‌های سوختگی پای نوزاد

قرمزی پوست در ناحیه تناسلی، باسن و ران نوزاد، اصلی‌ترین نشانه سوختگی پای نوزاد است. از دیگر نشانه‌های سوختگی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تب‌کردن نوزاد
 • التهاب و تورم پوست
 • ایجاد جوش، تاول و زخم‌های کوچک
 • توزیع جوش و زخم در نواحی دیگر بدن نظیر صورت و بازوها

راهنمای انتخاب پماد و کرم مناسب برای سوختگی پای نوزاد

Baby foot burn ointment 05 - معرفی ۵ مدل برتر از بهترین پماد سوختگی پای نوزاد

بهترین درمان سوختگی پای نوزاد، پیداکردن علت اصلی آن است. بگردید و دلیل اصلی سوختگی پای نوزاد را کشف کنید. در ادامه استفاده از بهترین پماد سوختگی پای نوزاد گزینه‌ای هوشمندانه برای رفع التهابات پوستی او خواهد بود.

این را درنظر داشته باشید که پماد‌ها می‌توانند به عنوان راه‌حلی پیشگیرانه برای سوختگی پای نوزاد هم مورد استفاده قرار گیرند. این در حالی‌ست که برای تسکین سوختگی‌های پای نوزاد، کرم‌ها بهتر جواب می‌دهند. توجه به نکات زیر هم می‌تواند شما را در خرید بهترین پماد سوختگی پای نوزاد همراهی کند:

 • عدم خرید محصولاتی با رایحه معطر
 • توجه به فرمولاسیون تشکیل‌دهنده کرم سوختگی (پترولیوم و اکسید روی یا زینک اکساید از اثربخش‌ترین مواد در بهترین کرم‌های سوختگی پای نوزاد خواهند بود).
 • توجه به سازگاری پماد سوختگی با پوست نوزاد (بهره‌مندی از ترکیباتی نظیر کالاندولا، آلانتوئین، لانولین، کالامین، دایمتیکون و آلوئه‌ورا، اثربخشی و سازگاری انواع کرم‌های سوختگی پای نوزاد را ارتقاء می‌دهد).
 • توجه به میزان دوام و سرعت تاثیرگذاری کرم و پماد روی پوست نوزاد

درمان‌های خانگی؛ جایگزین بهترین پماد سوختگی پای نوزاد

در صورتی که به انواع کرم‌های سوختگی پای نوزاد دسترسی نداشتید، درمان‌های خانگی زیر هم می‌توانند روشی جایگزین برای بهبود التهابات پوستی نوزاد باشند.

 • استفاده از آلوئه‌ورا
 • استفاده از عسل
 • استفاده از نشاسته
 • استفاده از روغن نارگیل
 • استفاده از جوش شیرین

بهترین برندهای پماد سوختگی پای نوزاد دختر و پسر

معرفی بهترین برند پماد سوختگی پای نوزاد موضوع دیگری‌ست که در این مطلب به آن می‌پردازیم. انبوه و فراوانی موجود در محصولات بهداشتی، انتخاب بهترین پماد سوختگی پای نوزاد را دشوار کرده است. ما در ادامه با معرفی ۵ مدل از بهترین برندهای این محصول بهداشتی، از دشواری انتخاب برای شما کاسته‌ایم.

این را فراموش نکنید که بهترین کرم سوختگی پای نوزاد برای دختر و پسر به یک میزان اثربخش است. با این حال برندهای پماد سوختگی برای پسر و دختر، سازگارترین نوع آن با پوست نوزاد دلبندتان خواهد بود. بنابراین شاید لازم باشد برای پیداکردن بهترین پماد سوختگی پای نوزاد، متوسل به روش آزمون‌وخطا شوید.

پماد سوختگی پای نوزاد Burt’s Bees

این پماد را می‌توان طبیعی‌ترین و بهترین پماد سوختگی پای نوزاد دانست که از اثربخشی بسیار بالایی برخوردار است. امتیاز بزرگ این محصول، بهره‌گیری از مواد کاملا طبیعی و گیاهی در فرمولاسیون این پماد است. روغن جوجوبا، روغن بادام شیرین و روغن اسطوخودوس، اصلی‌ترین مواد تشکیل‌دهنده این پماد هستند. تسکین التهابات پوستی و مراقبت از پوست نوزاد از فواید و نتایج مطلوب استفاده از پماد سوختگی پای نوزاد Burt’s Bees است.

کرم سوختگی پای نوزاد آکوافور

عنوان بهترین کرم سوختگی پای نوزاد را هم باید متعلق به کرم آکوافور دانست. مواد معدنی موجود در ترکیب این محصول، آن را به کرم شفابخش چندمنظوره کودک تبدیل کرده است. سوختگی، اگزما، خراش و بریدگی، راش پوشک و تحریکات پوستی، از جمله مشکلاتی‌ست که می‌توان برای درمان آن به کرم آکوافور پناه برد. نداشتن مواد نگهدارنده و داشتن عطر و رایحه، از امتیازات دیگر این محصول محسوب می‌شود که اثربخشی آن را فوق‌العاده بیشتر کرده است.

پماد سوختگی پای نوزاد Triple Paste

اگر از درمان‌های خانگی سوختگی پای نوزاد ناکام شدید، سراغ بهترین پماد سوختگی پای نوزاد یعنی Triple Paste بروید. مواد تشکیل‌دهنده این پماد، اکسید روی، وازلین سفید، موم زنبور عسل، لانونین و نشاسته ذرت است.

همان‌طور که می‌بینید اکسید روی و لانونین که از بهترین متریال موجود در پماد هستند، در ترکیب این محصول مورد استفاده قرار گرفته‌اند. همین امر منجر به اثربخشی بالای این پماد شده است. به مجموع مزایای این پماد، ضد حساسیت‌ بودن و نداشتن مواد نگهدارنده را هم اضافه کنید.

کرم سوختگی پای نوزاد Weleda

برای آن‌دسته از نوزادانی که صاحب پوستی حساس و آسیب‌پذیر هستند، بهترین کرم سوختگی پای نوزاد، کرم سوختگی مدل Weleda خواهد بود. این کرم که حاصل کار ماماهای آلمانی‌ست، محصولی طبیعی و اثربخش جهت بهبود التهابات پوستی نوزاد است. در فرمولاسیون این کرم از موادی نظیر روغن نارگیل، روغن بادام شیرین، روغن دانه آفتبگردان، موم زنبور عسل و اکسید روی بهره برده‌اند.

کرم سوختگی پای نوزاد A+D Zinc Oxide

آخرین برند از بهترین کرم سوختگی پای نوزاد، کرم سوختگی مدل A+D Zinc Oxide است. این کرم ضمن آن‌که مقرون‌به‌صرفه است، محافظی بسیار قوی برای پوست نوزاد در برابر رطوبت حاصل از پوشک خواهد بود. لانونین و پترولاتوم موجود در ترکیب این محصول با حذف رطوبت از پوست نوزاد، از بروز التهابات پوستی جلوگیری می‌کنند. اکسید روی، دایمتیکون، روغن نارگیل، روغن کبد ماهی، گلیسریل اولئات و عصاره آلوئه‌ورا از دیگر ترکیبات مفید این کرم هستند.

روش مصرف پماد و کرم محافظ پای نوزاد و بچه

Baby foot burn ointment 01 - معرفی ۵ مدل برتر از بهترین پماد سوختگی پای نوزاد

قاعدتا هر پماد و کرم سوختگی، روش مصرف منحصربه‌فرد خود را داراست. والدین می‌توانند با مطالعه دستورالعمل موجود در بسته‌بندی هر پماد، از روش درست مصرف آن مطلع شوند. با این حال، لازم دانستیم نکاتی کاربردی در باب روش مصرف بهترین کرم سوختگی پای نوزاد را با شما به اشتراک بگذاریم. رعایت این نکات می‌تواند منجر به اثربخشی بیشتر پمادهای سوختگی شود.

 • پیش از مصرف هرگونه محصولات بهداشتی برای پوست نوزادان، دستانتان را با آب و صابون بشویید.
 • قبل از استفاده از کرم سوختگی، پای نوزاد را کاملا خشک کنید.
 • در صورت شدت التهاب و قرمزی پوست نوزاد، تعداد دفعات استفاده از بهترین کرم سوختگی پای نوزاد را افزایش دهید.
 • در صورت استفاده از بهترین پماد سوختگی پای نوزاد، از هیچ داروی ترمیم‌کننده سوختگی دیگر بدون تجویز پزشک استفاده نکنید.
 • در صورت دیدن نشانه‌های حساسیت در نوزاد خود مانند خارش و سوزش، مصرف پماد را قطع کنید.

توصیه هایی در مورد سوختگی نوزادان

ضمن استفاده از بهترین پماد سوختگی نوزاد، رعایت نکات زیر هم می‌تواند شما را در فرآیند مراقبت از سلامت جسمانی نوزاد دلبندتان همراهی کند.

 • در انتخاب پوشک برای نوزادتان نهایت دقت و وسواس را به خرج دهید (سایز مناسب پوشک و نداشتن مواد شیمیایی مضر و حساسیت‌زا دو فاکتور مهم در خرید پوشک است که باید به آن توجه کافی داشته باشید).
 • پوشک نوزاد را زودبه‌زود عوض کنید (ترجیحا در ساعاتی از روز او را بدون پوشک بگذارید).
 • استفاده از لوسیون و پودر بچه می‌تواند بهترین راه‌ حل در جلوگیری از سوختگی و التهابات پوستی نوزاد باشد.
 • به‌هیچ‌وجه پوست نوزاد را با پدهای الکلی و معطر تمیز نکنید.
 • استفاده از بهترین پماد سوختگی پای نوزاد و محصولات بهداشتی باکیفیت را در برنامه روتین مراقبت از بهداشت نوزاد قرار دهید.

 

 

 

لینک منبع : مجله لوکان

ممکن است شما دوست داشته باشید