پرایمر لب چیست؟

با پرایمر لب و معجزه آن آشنا شوید!

آیا ماندگاری کوتاه مدت آرایش لب، برای شما هم به یک معضل تبدیل شده و به دنبال راهی برای مقابله با آن هستید؟ این مشکل به خصوص برای بانوان محصل یا شاغل آزاردهنده تر است. خوشبختانه، پرایمر لب یک محصول آرایشی است که می تواند ماندگاری آرایش لب را بالاتر ببرد. اما فواید پرایمر لب چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد؟

پرایمر لب چیست؟

 

پرایمر لب یک محصول آرایشی است که برای استفاده در زیر رژ لب، خط لب و براق لب طراحی شده است. این محصول حکم کرم پودر را برای لب دارد؛ چرا که ظاهر لب ها را صاف و یکدست کرده و باعث ماندگاری بیشتر رژ لب و خط لب می شود.

پـرایمر لب معمولاً شفاف و مات است و روی لب ها به چشم نمی آید. از این رو، رنگ رژ لب را تغییر نمی دهد. این محصول انواع مختلفی دارد؛ پرایمر مدادی، پرایمر رژی، پرایـمر ژلی و … که همه آن ها صرف نظر از بافت، برای قرار گرفتن زیر رژ لب طراحی شده اند.

 

استفاده از این محصول چه فواید و مزایایی دارد؟

 

استفاده از پرایمر لب می تواند تأثیرات مثبت زیادی بر آرایش چهره شما بگذارد؛ مانند:

 

افزایش ماندگاری رژ لب و خط لب

 

اصلی ترین کاربرد پرایـمر، افزایش ماندگاری رژ لب و خط لب است. فرمولاسیون این محصول باعث می شود رنگ رژ لب محو نشود و برای مدت طولانی ثابت بماند. برخی از پرایمرها آنقدر قوی اند که حتی مانع از پاک شدن آرایش لب در حین خوردن و آشامیدن می شوند.

 

جلوگیری از ترک خوردن رژ لب

 

یکی از فواید پرایمر لب، جلوگیری از ترک خوردن رژ روی لب است. این امر به خصوص برای افرادی که از رژ لب مایع استفاده می کنند مفید است. همه ما تجربه ترک خوردن رژ لب های مایع را روی لب های خود داشته ایم و می دانیم که این اتفاق چه ظاهر بدی به لب هایمان می دهد. با استفاده از پـرایمر دیگر چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

 

صاف و یکدست کردن لب ها

 

اگر لب های خشکی دارید که دائماً دارای چین و چروک هستند، استفاده از پرایمـر می تواند آن ها را یکدست و نرم کند. این کار یک بستر صاف و مناسب برای رژ لب فراهم می کند. در نتیجه، رژ لب نیز بعد از چند ساعت خشک و ترک خورده نخواهد شد.

 

روش استفاده از پرایمر لب چگونه است؟

 

استفاده از پرایمر لب بسیار آسان و سریع است. کافی است مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

  1. لب هایتان را به کمک اسکراب یا مسواک خیس لایه برداری کنید تا سلول های مرده از بین بروند.
  2. با استفاده از بالم لب، لب های خود را مرطوب کنید.
  3. بعد از اینکه چربی بالم لب تا حدودی از روی لب پاک شد، لایه نازکی از پرایـمر را روی لب های خود بمالید.
  4. خط لب بکشید.
  5. رژ لب بزنید.
  6. با استفاده از یک دستمال کاغذی تمیز، لب های خود را به آرامی فشار دهید تا رژ لب اضافی از روی لب پاک شود.

به همین سادگی می توانید از فواید شگفت انگیز پرایمر لب بهره مند شوید.

 

لینک منبع : مجله لوکان

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید