چسب مو چیست؟

چسب مو چیست و چه کاربردی دارد؟

حتما تا کنون برای شما هم سوال پیش آمده که چسب مو چیست ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که چسب مو، نوعی محصول فرم دهنده و متصل کننده بوده که امروزه محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. شما با کمک چسب مو می توانید موهای سرتان را به هر فرم و شکلی که دوست دارید در بیاورید. امروزه مدل های بسیار زیادی از چسب مو وجود دارد و هر کدام از این مدل ها کاربرد های خود را دارند. در مطلب امروز قصد داریم تا به سوالاتی همچون چسب مو چیست؟ فرق چسب مو با واکس مو چیست؟ عوارض چسب مو و روش استفاده از چسب مو بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

فرق ژل مو و چسب مو چیست ؟

 

ژل مو، یکی از محصولات فرم دهنده است که به طور معمول توسط آقایان مورد استفاده قرار می گیرد. حتما شما هم نکاتی در مورد فرق چسب مو با واکس مو شنیده اید اما، افراد معمولا به تفاوت هایی که میان چسب مو و واکس مو وجود دارد دقت نمی کنند.

ژل مو برای اولین بار توسط مصریان باستان ساخته و طراحی شد. باستان شناسان با بررسی مومیایی هایی که در زمان های قدیم زندگی می کردند، به این نتیجه رسیدند که اولین استفاده از ژل مو به آن دوران باز می گردد. آنها برای شکل دادن به موهایشان هم در زندگی و هم در مرگ استفاده می کردند.

اما، چسب مو محصولاتی نوین و تازه هستند. عوارض چسب مو تقریبا صفر است اما، همچنان این محصول یک سری عوارض برای بدنتان دارد. چسب مو باعث ریزش و از بین رفتن فرم مو های شما نمی شود و این یکی از مهم ترین تفاوت های چسب مو و ژل مو می باشد.

3 14 - چسب مو چیست؟
چسب موی رنگی

نام های دیگر چسب مو چیست ؟

 

چسب مو همیشه با همین نام شناخته نشده و نمی شود! افراد زیادی در سراسر جهان هستند که به این محصول نام های مختلفی دادند. حتما شما هم برایتان سوال پیش آمده که نام های دیگر چسب مو چیست ؟ از جمله نام های دیگر چسب مو می توان به چسب متصل کننده و چسب وصل مو اشاره کرد. شاید این محصول نام های مختلفی داشته باشد اما، شما نباید هیچگاه آن را به محصولاتی همچون واکس مو و ژل مو یکی بدانید. روش استفاده از چسب مو با روش استفاده از واکس مو فرق دارد. در کل، تفاوت های زیادی میان چسب مو و دیگر محصولات مربوط به مو وجود دارد.

مهم ترین کاربرد چسب مو چیست ؟

 

تا کنون افراد بسیار زیادی از ما پرسیده اند که کاربرد چسب مو چیست ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که چسب مو کاربرد های بسیار زیاد و مختلفی دارد. هنگامی که شما از گریم های مختلف برای طراحی صورت و مو های خود استفاده می کنید، نگه داشتن مو های سر و مو های متصل شده با استفاده از چسب های معمولی کاری غیر ممکن است. به همین علت، چسب مو استفاده می شود.

اگر شما هم از این محصول به طور درست استفاده کنید، چسب مو می تواند مو های شما را برای ساعت های طولانی در یک موقعیت مناسب قرار دهد. حتی اگر آن را در مقابل آب قرار دهید و یا اینکه با آن بخوابید، باز هم به راحتی جدا نشده و از بین نمی رود. بر خلاف دیگر مدل های چسب که به راحتی خاصیت خود را از دست می دهند.

4 14 - چسب مو چیست؟

چسب مو از چی ساخته شده

ساختار چسب مو چیست ؟

 

ساختار کلی چسب مو، از مواد خاص و پیچیده ای ساخته شده که به علت دارا بودن همین مواد اولیه، قدرت چسب مو از ژل مو خیلی بیشتر است. البته، ژل مو برای نگهداری از مو در یک محل مناسب برای یک مدت زمان کوتاه طراحی شده است اما، چسب مو می تواند مقاومت بیشتری از خود نشان دهد.

با استفاده از ساختار خاص چسب مو، می توان بخشی از مو را به آسانی به بخشی دیگر متصل کرد. در این هنگام، قسمتی خاص و منحصر به فرد ایجاد می شود که با نام مجسمه مو شناخته می شود. مجسمه مو همان قسمتی است که شما از چسب استفاده می کنید و بنا به دلایلی، سفت می شوند.

5 14 - چسب مو چیست؟
فرق واکس مو و چسب مو چیست

رابطه ساختار مو و چسب مو چیست ؟

 

حتما شما هم از خود می پرسید که رابطه ساختار مو و چسب مو چیست و چرا این دو عامل بر روی یکدیگر اثر می گذارند. معمولا، افرادی که موی ضخیم تر و بلند تری دارند، می توانند بهتر از چسب مو استفاده کنند. چرا که چسب مو می تواند بر روی موی آنها متصل شده و دو تکه موی مورد نظر را به هم متصل کند. البته، با استفاده از تکنیک های مختلف، می توان بیشترین بازدهی را از این محصول بر روی مو های معمولی هم دریافت نمود.

6 12 - چسب مو چیست؟
ثابت نگه داشتن مو

عوارض چسب مو چیست ؟

 

برای افراد زیادی سوال پیش آمده که عوارض چسب مو چیست ؟ در پاسخ به سوال می توان گفت که عوارض چسب مو تقریبا صفر است اما، این محصول همچنان عوارضی برای بدنتان دارد.

  • متاسفانه، یکی از عوارض چسب مو که دائمی هم هست، آسیب رساندن به منافذ پوستی می باشد. این مشکل، یکی از مهم ترین عوارض چسب مو است. چرا که این محصول سوراخ های تنفس سر شما را بسته و می تواند ریشه موی شما را بخشکاند.
  • دیگر عوارض چسب مو در فولیکول های مو است. این محصول می تواند آسیب هایی را به فولیکول مو وارد کند.
  • دیگر عوارض چسب مو، کشیده شدن مو ها است. اکستنشن هایی که همراه با چسب مو بر روی سر شما مورد استفاده قرار می گیرند، مو های شما را می کشند و ممکن است که به آن آسیب هایی وارد کرده و یا اینکه تعداد آنها را کاهش دهند.
  • از جمله دیگر عوارض چسب مو که یکی از مهم ترین عوارض چسب مو شناخته می شود، مشکلات تمیز کردن است. در هنگام تمیز کردن چسب مو از روی سر، شما نمی توانید این کار را به راحتی انجام دهید و این کار خیلی سخت انجام می شود.
  • آخرین عوارض چسب مو برای بدن شما، ایجاد لکه های طاسی بر روی مو ها است. این محصول می تواند لکه های طاسی را بر روی قسمت های مختلف مو ایجاد کرده و گاهی اوقات باعث سردرد شما شود.
7 13 - چسب مو چیست؟
عوارض چسب مو

رابطه افزونه ها و چسب مو چیست ؟

 

افزونه یا افزایش دهنده، یک محصول راجی است که برای بالا بردن میزان تاثیر چسب مو استفاده می شود. افزونه ها معمولا موقعی مورد استفاده قرار می گیرند که شما قصد دارید لوازم مخلتف را به مو های خود متصل کنید. چیزی همچون متصل کردن لوستر و چراغ به سقف. با استفاده از افزونه ها شما می توانید انواع طرح ها و مدل هایی که دوست دارید را به موی خود اضافه کنید. افزونه ها شامل مواد مختلفی هستند. برخی از افزونه ها درون خود مقدار بسیار زیاد و قابل توجهی رنگ دارند و برخی از آنان از فرمول های خاصی استفاده می کنند که همین فرمول ها باعث شده تا کیفیت نهایی و قدرت آنها تا حد قابل توجهی افزایش یابد.

 

چسبانندگی چسب مو چیست ؟

 

یکی از کاربرد های افزونه و چسب مو، اضافه کردن مخفیانه است. شما با استفاده از این مدل از چسب می توانید به صورت مخفیانه تغییرات و استایل های مورد نظر خود را به موی خود بدهید. همچنین، استفاده از افزونه ها می تواند میزان آسیب ها و عوارض این چسب مو را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد. چسباننده ها مدل ها و انواع بسیار زیادی دارند که اکثر مدل ها و ساختار های این محصول، از یک فرمول خاص استفاده می کنند. البته، شما می توانید با استفاده از ترفند های خاص چسب مو را به صورت کاملا آشکار بر روی سر خود قرار دهید اما، اکثر متخصصان و فعالان این زمینه، ترجیح می دهند که از چسب مو به صورت مخفی استفاده کنند.

8 12 - چسب مو چیست؟
چگونه موهای خود را ثابت نگه دارم

بهترین روش جدا کردن چسب مو چیست ؟

 

حتما شما هم تا کنون از خود پرسیده اید که در صورت استفاده از چسب مو، روش جداسازی چسب مو چیست و چگونه است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که برای جدا کردن چسب مو از سر خود، شما نیازی به استفاده از دستگاه و یا محصولی خاص را ندارید. شما می توانید به راحتی و با استفاده از شامپوهایی که برای جداسازی چسب مو ساخته شده اند، این محصول را جدا کنید. البته، این شامپو ها را همیشه باید از بهترین و برترین مراکز تهیه کنید تا کیفیت نهایی کاهش نیابد و مو های شما هم آسیبی نبیند.

9 12 - چسب مو چیست؟
چسب موی رنگی

رابطه آب و چسب مو چیست ؟

 

از آنجایی که چسب مو ضد آب است، تلاش برای جدا کردن این محصول با استفاده از آب خالی بی نتیجه بوده و هیچ اثری برای شما ندارد. برخی از مدل ها و ساختار هایی که درون بدن شویه ها قرار دارد هم می تواند به جداسازی چسب مو از سر شما کمک کند. شما می توانید هم از این شامپو بدن ها استفاده کنید و هم از شامپو های مخصوص این کار استفاده نمایید. نتیجه هر دو انتخاب می تواند یکی باشد.

تفاوت حلقه های میکرو و چسب مو چیست ؟

 

میکرو رینگ ها، نوعی افزونه مو می باشند که با استفاده از تکنیک های مهندسی خاص و حلقه های برنزی، انواع مختلف موی مصنوعی را به موی معمولی متصل می کنند. این محصولات با نام هایی همچون حلقه میکرو هم شناخته می شوند. اگر شما قصد دارید تا از مدل های وسیعی از  افزونه و مو استفاده کنید، این محصولات گزینه مناسبی برای شما هستند.

چسب مو و افزونه های چسب مو، همچون چسب معمولی عمل کرده. با این تفاوت که برای استفاده بر روی مو ها و سر فرموله شده اند و آسیب های کمتری نسبت به سایر مدل های چسب دارند. برخی از مدل های آن که کیفیت بالاتری دارند، می توانند تا ۳ ماه هم بر روی سر شما بافی بمانند.

10 10 - چسب مو چیست؟

 

فرق چسب مو با واکس مو چیست؟

 

تا کنون افراد بسیار زیادی از ما پرسیده اند که فرق چسب مو با واکس مو چیست؟ در پاسخ به سوال فرق چسب مو با واکس مو چیست، باید عوامل زیادی را بررسی کنیم.

واکس مو چیست؟

 

واکس مو یک محصول ضخیم، قدرتمند و حاوی مقدار بسیار زیاد واکس بوده که برای نگه داشتن حالت مو مورد استفاده قرار می گیرد.یک فرق چسب مو با واکس مو و ژل مو، در قدرت این محصول می باشد. معمولا واکس مو می تواند مدت زمان بیشتری را بر روی مو های شما باقی بماند. ژل مو و چسب مو، محصولاتی الکلی هستند به همین علت امکان خشک شدن آنها وجود دارد اما، واکس مو تحت هیچ شرایطی خشک نشده و به راحتی هم مو های شما را درخشان کرده و هم می تواند مدل موی شما را حفظ کند.

مواد تشکیل دهنده واکس مو چیست؟

 

در میان مواد تشکیل دهنده واکس مو و چسب مو هم تفاوت های بسیار زیادی وجود دارد. به عنوان مثال، یکی از اصلی ترین تفاوت ها، ماده اصلی سازنده است. واکس مو معمولا حاوی موادی همچون بیسواکس، لانولین، واکس ژاپن و دیگر مدل های موم و واکس می باشد. این محصول با این ترکیبات سفت شده و برای فروش آماده می شود اما، چسب مو حاوی هیچگونه موم و واکسی نیست. معمولا مواد اولیه ای که شما می توانید درون چسب مو پیدا کنید حاوی پارچه طبیعی، آب، منیزیم و … می باشد.

اصلی ترین فرق واکس مو با چسب مو چیست ؟

 

اصلی ترین فرق واکس مو و چسب مو در کاربرد های آنها می باشد. چرا که واکس مو معمولا برای نگهداری حالت و درخشان کردن موی شما مورد استفاده قرار می گیرد و خاصیت چسبندگی ندارد. پس شما نمی توانید با استفاده از آن موی مصنوعی به سر خود متصل کنید یا نقاط کچلی را بپوشانید اما، کاربرد اصلی چسب مو در همین زمینه می باشد. شما با استفاده از چسب مو می توانید مو های مصنوعی را هم به سر خود متصل نمایید.

11 10 - چسب مو چیست؟

موهای جذاب

روش استفاده از چسب مو چیست ؟

 

حتما شما هم تا کنون از خود پرسیده اید که روش استفاده از چسب مو چیست ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که روش استفاده از چسب مو می تواند بسته به عوامل و متغیر های زیادی تغییر کند. در این روش، ابتدا به برش مو های مصنوعی پرداخته و سپس به سراغ استفاده از چسب مو می رویم.

اصلی ترین روش استفاده از چسب مو، نکاتی خاص دارد. استفاده از این چسب ها بهترین راه برای افزایش حجم و طول مو های شما می باشد. حتی می توانید مدل های جدید و غیر معمول را به مو های خود بدهید. اگر شما هم دوست ندارید که به سالن های مختلف پول بدهید تا روش استفاده از چسب مو را به شما آموزش دهند، این قسمت از مطلب می تواند کمک بسیار زیادی به شما بکند.

برای یاد گیری روش استفاده از چسب مو، شما نیاز به وسایلی همچون افزونه و چسب متصل کردن مو دارید.

بهترین راه آماده سازی مو برای چسب مو چیست ؟

 

آماده کردن مو یکی از اولین مراحل یادگیری روش استفاده از چسب مو است. شما می توانید هم بر روی سر خود امتحان کنید و هم بر روی یک کلاه گیس مدل مورد نظرتان را امتحان کنید. مو های لطیف و مصنوعی، به شدت براق هستند و به همین علت، نمی توانند به راحتی با مو های شما سازگار شوند. بنابراین بهتر است که از محصولاتی که از موی انسان ساخته شده استفاده کنید. اگر نمی توانید که برای مو شما بهترین موی مصنوعی و چسب مو چیست می توانید از متخصصان کمک بگیرید.

یکی از ویژگی های موی طبیعی انسان و اکستنشن هایی که از آنها ساخته می شود، قدرت ضد آلرژی بودن آنها می باشد. این محصولات حساسیت بدن شما را تحریک نمی کنند.

بهترین مو برای استفاده در این روش استفاده از چسب مو چیست ؟

 

در این روش استفاده از چسب مو، شما باید چسبی را انتخاب کنید که با مو هایتان سازگاری داشته باشد. اگر موهای شما تیره است، بهتر است که از محصولات تیره استفاده کنید و اگر مو های روشن دارید، بهتر است که به دنبال خرید چسب موی سفید باشید.

حتما شما هم می پرسید علت این امر در استفاده از چسب مو چیست ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این کار به ناپدید شدن قسمت اتصال و طبیعی تر شدن این روش استفاده از چسب مو کمک بسیار زیادی می کند. اگر در مورد رنگ موی خود مطمئن نیستید، می توانید از فروشنده سوال کنید که یک محصول خوب بهتان بدهد.

بهترین راه برش مو برای چسب مو چیست ؟

 

در ابتدا شما باید میزان موی مورد نیاز خود را ببرید. افزونه ها در اندازه هایی در میان ۸ تا ۳۰ اینچ به بازار وارد می شوند. اگر می خواهید خودتان برش را انجام دهید، اکستنشن را بر روی آن قسمتی که می خواهید متصل شود قرار دهید و به میزان مورد نیاز برش ایجاد کنید. این کار به راحتی و با استفاده از یک قیچی و آینه قابل انجام می باشد.

اگر قصد دارید که از این محصول فقط برای حجم دهی به مو های خود استفاده کنید، باید اکستنشن را هم اندازه با مو های خود برش دهید.

روش شستشوی مو برای استفاده از چسب مو چیست ؟

 

شما باید با استفاده از شامپو ها و ترفند های مخصوص، مو های خود را به صورت کامل شستشو دهید و آن را کاملا تمیز نمایید. در این صورت، چسب مو چسبندگی بهتری در مقایسه با مو های کثیف پیدا می کند. حتما باید از شامپو بر روی همه نقاط موی خود استفاده کنید تا مو های شما کاملا تمیز شوند.

بهترین روش متصل کردن چسب مو چیست ؟

 

اگر شما هم از خود می پرسید که بهترین روش متصل کردن چسب مو چیست، این قسمت می تواند کمک زیادی به شما بکند. در ابتدا، شما باید نوک مو های خود را بگیرید و آنها را به سمت بالا هدایت کنید. برای انجام این کار می توانید هم از دست و هم از ابزار های مختلفی که برای انجام این کار ساخته شده اند کمک بگیرید.

کاربرد شانه در استفاده از چسب مو چیست ؟

 

شما باید شانه را بگیرید و از آن برای ایجاد یک قسمت U شکل در بالای گردن خود استفاده نمایید. از قسمت زیر گوش خود شروع کنید و به شکل یو ادامه بدهید تا به گوش بعدی برسید. سپس شما باید مو های بالایی خود را کنار بزنید تا یک قسمت ۲ الی ۳ سانتی متری بوجود بیاید. این قسمت باید بالای گردن باشد و حد فاصل میان دو گوش شما را بپوشاند. این قسمت می تواند افزونه های شما را مخفی نماید.

12 8 - چسب مو چیست؟
چسب موی قوی

بهترین ابزار برای برش یک تکه از مو برای چسب مو چیست ؟

برای انجام این کار، شما بهتر است که از قیچی استفاده کنید. یک تکه با ضخامت قسمت ایجاد شده ببرید و آن را با استفاده از چسب مویی که خریداری کردید متصل نمایید. بهتر است که این کار را با توجه به خطوط مو هایی که دارید انجام دهید تا نتیجه نهایی طبیعی تر به نظر برسد. در مرحله بعد، شما باید مو ها را منظم کنید و در قسمت بالایی آنها که قرار است به سر شما متصل شود، مقداری چسب مو بریزید. از مقدار کمی چسب مو استفاده کنید تا در نهایت تمامی قسمت ها چسبی شوند.

فوت کردن چسب مو

 

شما باید چسب مو را فوت کنید تا مقداری سفت شود. در این حالت چسب مو ی شما راحت تر متصل شده و با سرعت بیشتری خودش را نگه میدارد. برای انجام این کار شما بهتر است که از دوستتان کمک بگیرید. چرا که انجام این کار به تنهایی ممکن است که مشکلاتی را برای شما بوجود بیاورد. برای تست چسب مو می توانید آن را لمس کنید و ببینید که آیا سفت شده یا هنوز هم روان است.

اضافه کردن مو های بیشتر

 

شما باید به اضافه کردن مو ها ادامه دهید تا در نهایت تمام قسمت سر شما را بپوشاند. قسمت U شکلی که ایجاد کردید باید پر از مو های مصنوعی و چسب بشود. این کار می تواند به افزایش حجم مو ها و قدرت نگهداری آنها کمک کند.

 

 

لینک منبع : مجله لوکان

ممکن است شما دوست داشته باشید