بهترین روش چیدمان مبل در خانه کوچک

گاهی اوقات سخت‌ترین تصمیمات برای دکوراسیون منزل، چیدمان وسیله‌هایی است که از قبل آن‌ها را داریم. چیدمان مبل راحتی در فضای کوچک یکی از دغدغه‌هایی است که اکثر افراد درگیر آن هستند و سوالات زیادی در این‌باره می‌پرسند.

کدام یک از مبلمان در استفاده ضروری و مهم‌تر است؟

اگر شما در منزل خود یک مبل با طول زیاد دارید، می‌توانید آن را در وسط اتاق و رو به دیوار قرار دهید. در ادامه نیز جلوی مبل و چسبیده به دیوار، می‌توانید تلویزیون خود را بگذارید و یک یا دو مبل تک نفره را به‌صورت زاویه‌دار کنار آن قرار دهید تا همه افراد بتوانند آن را مشاهده کنند.

0 2 - بهترین روش چیدمان مبل در خانه کوچک

چیدمان مبلمان ال در خانه کوچک

اما اگر شما مبل ال شکل دارید آ‌‌‌ن‌ را کنج دیوار قرار ندهید. بهتر است قطعات مبل کوچک‌تر را با کمی فاصله از دیوار و کنار هم بگذارید. بین آن‌ها نیز می‌توانید یک میز عسلی بگذارید که دسترسی به لیوان یا ظرف میوه برای مهمانان راحت‌تر باشد. در روبه‌روی آن‌ها نیز مبل بزرگ‌تر را طوری قرار دهید که یک ضلع آن روبه‌روی مبل‌های تک نفره و یک ضلع آن روبه‌روی تلویزیون باشد تا همه بتوانند آن را تماشا کنند. در فضای وسط نیز می‌توانید از میز قهوه خوری استفاده کنید. مدل‌های زیبا و جذاب مبلمان ال را در مطلب ۶ مبل ارزان که دکوراسیون منزل را لوکس می‌کند   ببینید.

01 3 - بهترین روش چیدمان مبل در خانه کوچک

انتخاب نقطه کانونی مناسب

هنگامی که تصمیم گرفتید کدام عنصر در اتاق نشیمن شما باید عنصر کانونی باشد، آن را با قرار دادن صندلی و مبل‌های تکی در جلوی آن، برجسته‌تر کنید. بدین ترتیب وقتی کسی را دعوت می‌کنید روی آن بنشیند، ناخود آگاه برجسته‌تر به‌نظر می‌آید. نکات بیشتر در مورد دکور خانه کوچک را در مطلب با این ترفندها به جنگ کمبود جا بروید! بخوانید.

6 5 - بهترین روش چیدمان مبل در خانه کوچک

تعادل را در چیدمان رعایت کنید

در چیدمان مبل در خانه به این نکته توجه داشته باشید که تعادل در فضا بسیار مهم است. بنابراین شما باید برای هر وسیله خود ابعادی متناسب انتخاب کنید. مثلا در فضاها و اتاق‌های کوچک نمی‌شود چند مبل بزرگ را قرار داد، ولی این امکان وجود دارد که یک مبل بزرگ برای صرفه‌جویی در فضا و بزرگ جلوه دادن آن در اتاق قرار دارد.

7 5 - بهترین روش چیدمان مبل در خانه کوچک

چیدمان مبل در اتاق مربعی

اگر شما یک اتاق کوچک و مربع دارید بهترین کار این است که از سه قطعه مبل استفاده کنید. بزرگ‌ترین مبل را در جهتی از اتاق قرار داده و در دو طرف مبل بزرگ‌تر از میز عسلی استفاده کنید. در مقابل آن دو یا نهایتا سه مبل تکی نیز بگذارید و در فضای وسط هم یک میز باریک قرار دهید. برای اینکه مبلمان منزل را تمیز کنید به مطلب چگونه مبلمان منزل را تمیز کنیم؟ سر بزنید.

living room 4 1024x614 1 - بهترین روش چیدمان مبل در خانه کوچک

چیدمان مبل در اتاق مستطیلی

اگر فضای شما مستطیلی و کوچک است، دو مبل بزرگ‌تر (دو یا سه نفره) را روبه‌روی هم قرار دهید. در سمت راست آن‌ها دو صندلی تک نفره گذاشته و در سمت چپ یک مبل یک نفره قرار دهید. می‌توانید در کنار هر مبل دونفره نیز یک میز کوچک عسلی قرار دهید و در مرکز مبل‌ها نیز از یک میز مستطیل و نسبتا باریک استفاده کنید، که فضای زیادی گرفته نشود.

1 11 1 - بهترین روش چیدمان مبل در خانه کوچک

 

 

لینک منبع : مجله لوکان

ممکن است شما دوست داشته باشید